پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در راستای گسترش دانش بومی پیرامون سلامت همگانی(Public Health)در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده و با توجه به سطح کمی و کیفی فعالیت‌های خود در سال ۱۳۸۳ رتبه برتر مراکز تحقیقاتی کشور را در ارزشیابی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اخذ نموده و هم چنین دارای مجوز برگزاری دوره دکترای تخصصی پژوهش محور می باشد.

شایان ذکر است نام این پژوهشکده در سال ۱۳۹۱ طبق مصوبه وزارت بهداشت از “مرکز تحقیقات مادر و کودک” به “مرکز تحقیقات سنجش سلامت” تغییر یافت. این پژوهشکده با حضور جمعی از متخصصان علوم بهداشتی فعالیت‌های پژوهشی خود را با رسالت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه در گروه‌های پژوهشی ارتقای سلامت، سلامت جامعه، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به انجام می‌رساند.

تازه های نشر

جدیدترین رویدادها

گروه سلامت جامعه رتبه اول در میان گروه های پژوهشی پزشکی را کسب کرد

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی، گروه سلامت جامعه این پژوهشکده حائز عنوان رتبه اول در بین گروه های پژوهشی حوزه تخصصی علوم پزشکی جهاد دانشگاهی شد.
مدیر گروه سلامت جامعه خانم دکتر فرزانه مفتون گفت: این ارزیابی مربوط به سال 1396 است. که گروه پژوهشی سلامت جامعه در بین 19 گروه تخصصی حوزه پزشکی که در این ارزشیابی مورد بررسی قرار گرفت و با کسب بالاترین امتیاز ( 1115.8 ) رتبه اول را کسب کرده است.
در این ارزشیابی گروه های پژوهشی ارتقای سلامت و مدیریت خدمات بهداشتی درمانی به ترتیب رتبه پنجم و یازدهم را کسب نموده اند.جناب آقای دکتر علی منتظری در فهرست یک‌درصد پژوهشگران برتر پراستناد جهان

تازه‌ترین فهرست پژوهشگران برتر پراستناد علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه جولای سال ۲۰۱۹ منتشر شد. در تازه‌ترین نتایج نظام رتبه‌بندی ESI که بر اساس میزان استنادات به مقالات مجلات انتشار یافت، نام دکتر علی منتظری رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی در فهرست پژوهشگران ایرانی پراستناد قرار گرفت.
لازم به ذکر است 72 عضو هیات علمی علوم پزشکی کشور که 2 نفر آنان عضو جهاد دانشگاهی هستند، در این فهرست حضور دارند.
لینک خبر

//]]>