پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در راستای گسترش دانش بومی پیرامون سلامت همگانی(Public Health)در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده و با توجه به سطح کمی و کیفی فعالیت‌های خود در سال ۱۳۸۳ رتبه برتر مراکز تحقیقاتی کشور را در ارزشیابی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اخذ نموده و هم چنین دارای مجوز برگزاری دوره دکترای تخصصی پژوهش محور می باشد.

شایان ذکر است نام این پژوهشکده در سال ۱۳۹۱ طبق مصوبه وزارت بهداشت از “مرکز تحقیقات مادر و کودک” به “مرکز تحقیقات سنجش سلامت” تغییر یافت. این پژوهشکده با حضور جمعی از متخصصان علوم بهداشتی فعالیت‌های پژوهشی خود را با رسالت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه در گروه‌های پژوهشی ارتقای سلامت، سلامت جامعه، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به انجام می‌رساند.

تازه های نشر

جدیدترین رویدادها

نشست مشترک پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی با اداره کل سلامت شهرداری تهران

در این جلسه که با حضور مدیر محترم اداره کل سلامت شهرداری تهران و معاونین ایشان و رئیس و اعضای هیأت علمی پژوهشکده علوم بهداشتی برگزار شد، پس از تبادل اطلاعات اولیه مقرر شد ضمن راه اندازی کار گروه های ویژه در حوزه های کاری مشترک، یک تفاهم نامه همکاری نیز در راستای پیشبرد برنامه های سلامت در شهرداری تهران نوشته شود. در ادامه مقرر شد استفاده از زیرساختهای شهرداری تهران برای اقدامات سلامت محور توسط پژوهشکده علوم بهداشتی، همکاری در بخش آموزش و تهیه محتوای آموزشی و انجام پژوهش در حوزه سلامت و سایر همکاری ها نیز مورد توجه قرار گیرد.
اهم مصوبات شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی

یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی در تاریخ 1397/2/23 با حضور اعضا برگزار شد. در این جلسه سه پروپوزال شامل: "بررسی مفاهیم و نقش سیاست گذاری در نظام سلامت کشور" و "نیاز سنجی مراقبت های معنوی در خدمات سلامت: از دیدگاه صاحبنظران" به مسئولیت دکتر فرزانه مفتون و "تدوین پروتکل ایفای مسئولیت اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در زمان وقوع حوادث و بلایا" به مسئولیت خانم دکتر افسون آیین پرست در جلسه مورد بررسی قرار گرفت و پس از اصلاحاتی چند، مورد تصویب قرار گرفت. گزارش نهایی طرح های پژوهشی "بررسی ابعاد خود مراقبتی در نظام ارائه خدمات سلامت" به مسئولیت خانم دکتر فرزانه مفتون، "طراحی و تدوین محتوای آموزش الکترونیک برای پیشگیری از حوادث ناشی از وسایل نقلیه در دانش آموزان مدارس" به مسئولیت آقای علی اصغر حائری و "طراحی محتوا برای تولید بسته آموزش الکترونیک برای پیشگیری از رفتار پرخطر مصرف دخانیات در دانش آموزان" به مسئولیت آقای دکتر محمود طاووسی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و اختتام آنها اعلام گردید. چاپ 10 مقاله علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی نیز در جلسه شورای علمی مطرح گردید که عناوین و جزئیات مقالات در تازه های نشر ارائه شده است.
//]]>