پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در راستای گسترش دانش بومی پیرامون سلامت همگانی(Public Health)در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده و با توجه به سطح کمی و کیفی فعالیت‌های خود در سال ۱۳۸۳ رتبه برتر مراکز تحقیقاتی کشور را در ارزشیابی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اخذ نموده و هم چنین دارای مجوز برگزاری دوره دکترای تخصصی پژوهش محور می باشد.

شایان ذکر است نام این پژوهشکده در سال ۱۳۹۱ طبق مصوبه وزارت بهداشت از “مرکز تحقیقات مادر و کودک” به “مرکز تحقیقات سنجش سلامت” تغییر یافت. این پژوهشکده با حضور جمعی از متخصصان علوم بهداشتی فعالیت‌های پژوهشی خود را با رسالت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه در گروه‌های پژوهشی ارتقای سلامت، سلامت جامعه، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به انجام می‌رساند.

تازه های نشر

جدیدترین رویدادها

بزرگداشت سالروز تاسیس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی

پژوهشکده علوم بهداشتی در راستای گسترش دانش بومی پیرامون سلامت همگانی (Public Health) در 15 مرداد 1379 تاسیس شده است.
دکتر علی منتظری، رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در نشست صمیمی اعضای پژوهشکده علوم بهداشتی که به مناسبت سالروز تاسیس این پژوهشکده برگزار شده بود به تشریح فعالیت ها و دستاوردهای علمی این مرکز پرداخت.


لینک خبر
برگزاری شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی

یکصدو نودمین جلسه شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی با حضور اعضای شورای علمی پژوهشکده در تاریخ 98/4/23 برگزار شد.
اهم موارد مطرح شده در صد و نودمین جلسه شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی (23 تیرماه 1398)
- پروپوزال طرح " «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» ارزشیابی سریع فاز اول" به مسئوليت آقای دکتر علی منتظری تصویب شد.
- پروپوزال طرح "برآورد هزینه کمرشکن سلامت در بیمه شدگان بیمه سلامت ایران در سال 98 و عوامل مرتبط با آن" به مسئولیت خانم دکتر افسون آیین پرست تصویب شد.
- پروپوزال طرح "بررسی میزان پاسخگویی و رضایت مندی جامعه تحت پوشش بیمه تکمیلی دی در بنیاد شهید و ایثارگران تز خدمات بیمه ای: فاز 4" به مسئولیت خانم دکتر فرزانه مفتون و خانم دکتر بتول موسوی تصویب شد.
- تالیف کتاب "نظام سلامت و خودمراقبتی" توسط خانم دکتر فرزانه مفتون مورد تصویب قرارگرفت.
انتشار 4 مقاله فارسی و 2 مقاله انگلیسی توسط اعضای پژوهشکده در مجلات معتبر داخلی و خارجی به اطلاع اعضای محترم شورای علمی رسید که جزئیات آن در تازه های نشر ارائه شده است.


//]]>