پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در راستای گسترش دانش بومی پیرامون سلامت همگانی(Public Health)در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده و با توجه به سطح کمی و کیفی فعالیت‌های خود در سال ۱۳۸۳ رتبه برتر مراکز تحقیقاتی کشور را در ارزشیابی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اخذ نموده و هم چنین دارای مجوز برگزاری دوره دکترای تخصصی پژوهش محور می باشد.

شایان ذکر است نام این پژوهشکده در سال ۱۳۹۱ طبق مصوبه وزارت بهداشت از “مرکز تحقیقات مادر و کودک” به “مرکز تحقیقات سنجش سلامت” تغییر یافت. این پژوهشکده با حضور جمعی از متخصصان علوم بهداشتی فعالیت‌های پژوهشی خود را با رسالت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه در گروه‌های پژوهشی ارتقای سلامت، سلامت روان، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به انجام می‌رساند.

تازه های نشر

جدیدترین رویدادها

برگزاری شورای علمی پژوهشکده

یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای علمی پژوهشکده در تاریخ 96/7/23 برگزار گردید. در این جلسه انتشار 18 مقاله در نشریات معتبر داخلی و خارجی به اطلاع اعضای پژوهشکده رسید، که اطلاعات آن در تازه های نشر ارائه شده است. علاوه بر مقالات منتشر شده در مجلات، 5 مقاله در سومین کنگره بین المللی آموزش و ارتقای سلامت و 2 مقاله در پنجمین کنگره ملی و دومین جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار ارائه گردید. در این جلسه علاوه بر بررسی نشریات، همکاری پژوهشکده در طرح بین المللی" تدوین ابزار سنجش سلامت معنوی برای مبتلایان به سرطان دریافت کننده درمان های حمایتی " به اطلاع اعضای شورا رسید. پروپوزال "عدالت در سلامت و مطالعه نابرابری ها در ایران" به مسئولیت دکتر علی منتظری جهت بررسی به شورا ارائه شد. همکاری دکتر فرزانه مفتون نیز در تدوین پروپوزال و اجرای طرح "تدوین مبانی روش های مراقبت معنوی برای پرستاران" اعلام گردید. در این جلسه تغییر عنوان گروه پژوهشی سلامت روان به گروه پژوهشی سلامت جامعه مورد بررسی و تأیید قرار گرفت و شبکه برنامه گروه پژوهشی سلامت جامعه جهت بررسی به شورا ارائه گردید.
//]]>