پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در راستای گسترش دانش بومی پیرامون سلامت همگانی(Public Health)در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده و با توجه به سطح کمی و کیفی فعالیت‌های خود در سال ۱۳۸۳ رتبه برتر مراکز تحقیقاتی کشور را در ارزشیابی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اخذ نموده و هم چنین دارای مجوز برگزاری دوره دکترای تخصصی پژوهش محور می باشد.

شایان ذکر است نام این پژوهشکده در سال ۱۳۹۱ طبق مصوبه وزارت بهداشت از “مرکز تحقیقات مادر و کودک” به “مرکز تحقیقات سنجش سلامت” تغییر یافت. این پژوهشکده با حضور جمعی از متخصصان علوم بهداشتی فعالیت‌های پژوهشی خود را با رسالت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه در گروه‌های پژوهشی ارتقای سلامت، سلامت جامعه، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به انجام می‌رساند.

تازه های نشر

جدیدترین رویدادها

برگزاری شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی

یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی در تاریخ 1396/12/20 با حضور اعضا برگزار شد. در این جلسه نتایج اولیه اطلاعات مربوط به فعالیت های پژوهشی مراکز تحقیقات علوم پزشکی کشور مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی برای ارتقاء هر چه بیشتر سطح علمی و عملکرد پژوهشکده ارائه گردید. برگزاری کارگاه های آموزشی "روش تحقیق پیشرفته" ، "تحلیل ها آماری با نرم افزار SPSS" و "آموزش برای تسهیل زایمان طبیعی : هم اندیشی و مروری بر شواهد" توسط گروه های پژوهشی پژوهشکده علوم بهداشتی، به اطلاع اعضای شورا رسید. علاوه بر موارد فوق حضور دکتر علی منتظری به عنوان مدرس در کارگاه مقاله نویسی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ایران و عضویت ایشان در پانل یازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد، در جلسه اطلاع رسانی گردید. در محور تدریس و راهبری پایان نامه ها مستندات راهنمایی و مشاوره 3 پایان نامه دانشجویی به مسئولیت اعضای هیأت علمی پژوهشکده و تدریس واحد درسی "برنامه ریزی، ارزشیابی و مدیریت در بهداشت مادر و کودک و باروری" توسط دکتر فرزانه مفتون در دانشگاه علوم پزشکی تهران به اعضای شورای علمی اطلاع رسانی گردید. چاپ 7 مقاله علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی نیز در جلسه شورای علمی مطرح گردید.
//]]>