پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در راستای گسترش دانش بومی پیرامون سلامت همگانی(Public Health)در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده و با توجه به سطح کمی و کیفی فعالیت‌های خود در سال ۱۳۸۳ رتبه برتر مراکز تحقیقاتی کشور را در ارزشیابی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اخذ نموده و هم چنین دارای مجوز برگزاری دوره دکترای تخصصی پژوهش محور می باشد.

شایان ذکر است نام این پژوهشکده در سال ۱۳۹۱ طبق مصوبه وزارت بهداشت از “مرکز تحقیقات مادر و کودک” به “مرکز تحقیقات سنجش سلامت” تغییر یافت. این پژوهشکده با حضور جمعی از متخصصان علوم بهداشتی فعالیت‌های پژوهشی خود را با رسالت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه در گروه‌های پژوهشی ارتقای سلامت، سلامت جامعه، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به انجام می‌رساند.

تازه های نشر

جدیدترین رویدادها

برگزاری کارگاه آموزشی روان سنجی ابزارهای سنجش سلامت

روان سنجی ابزارهای سنجش سلامت در تاریخ 7-5 آذر 1398 در پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) برگزار خواهد شد. دکتر علی منتظری تدریس این کارگاه را برعهده دارند. این کارگاه در پی آن است تا با روشی ساده و در عین حال متقن پژوهشگران حوزه علوم پزشکی را با کلیات علم روان سنجی آشنا نماید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس ذیل مراجعه شود.
لینک خبر
ارزشیابی اجرای برنامه خودارزیابی و خودمراقبتی میانسالان کشور با همکاری وزارت بهداشت و پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی

پژوهشگران پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی با اجرای طرح مشترکی با دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به ارزیابی برنامه خودارزیابی و خودمراقبتی میانسالان برای اجرا در سطح کشور می پردازند.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی، دکتر فرزانه مفتون مسوول طرح در این خصوص گفت: «برنامه ی خود ارزیابی و خود مراقبتی» توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای اجرای آزمایشی ارائه شده است؛ در این برنامه "خود ارزیابی و خود‌مراقبتی؛ شیوه‌ی زندگی، سلامت جسمی، خطر سرطان‌ها و سلامت روانی اجتماعی" آموزش داده می‌شود.
لینک خبر
جناب آقای دکتر علی منتظری در فهرست یک‌درصد پژوهشگران برتر پراستناد جهان

تازه‌ترین فهرست پژوهشگران برتر پراستناد علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه جولای سال ۲۰۱۹ منتشر شد. در تازه‌ترین نتایج نظام رتبه‌بندی ESI که بر اساس میزان استنادات به مقالات مجلات انتشار یافت، نام دکتر علی منتظری رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی در فهرست پژوهشگران ایرانی پراستناد قرار گرفت.
لازم به ذکر است 72 عضو هیات علمی علوم پزشکی کشور که 2 نفر آنان عضو جهاد دانشگاهی هستند، در این فهرست حضور دارند.
لینک خبر

//]]>