پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در راستای گسترش دانش بومی پیرامون سلامت همگانی(Public Health)در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده و با توجه به سطح کمی و کیفی فعالیت‌های خود در سال ۱۳۸۳ رتبه برتر مراکز تحقیقاتی کشور را در ارزشیابی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اخذ نموده و هم چنین دارای مجوز برگزاری دوره دکترای تخصصی پژوهش محور می باشد.

شایان ذکر است نام این پژوهشکده در سال ۱۳۹۱ طبق مصوبه وزارت بهداشت از “مرکز تحقیقات مادر و کودک” به “مرکز تحقیقات سنجش سلامت” تغییر یافت. این پژوهشکده با حضور جمعی از متخصصان علوم بهداشتی فعالیت‌های پژوهشی خود را با رسالت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه در گروه‌های پژوهشی ارتقای سلامت، سلامت جامعه، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به انجام می‌رساند.

تازه های نشر

جدیدترین رویدادها

برگزاری شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی

یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی در تاریخ 1396/9/26 برگزار شد. در این جلسه انتشار 9 مقاله به زبان فارسی و 7 مقاله به زبان انگلیسی در مجلات معتبر علمی داخلی و خارجی و نیز ارائه یک مقاله در کنگره بین المللی بیماریهای کودکان مطرح گردید؛ که اطلاعات آن ها در بخش تازه های نشر سایت قابل دسترسی است. از دیگر مباحث این جلسه انعقاد قرارداد طرح "بررسی میزان رضایتمندی جامعه تحت پوشش بیمه تکمیلی در بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات بیمه ای - فاز دوم" بود. موضوع دیگر این جلسه برگزاری کارگاه "ارزشیابی وضعیت خود مراقبتی قبل از مداخله در برنامه خود مراقبتی گروه میانسالان" در رابطه با طرح پژوهشی ذی ربط بود.
//]]>