پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در راستای گسترش دانش بومی پیرامون سلامت همگانی(Public Health)در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده و با توجه به سطح کمی و کیفی فعالیت‌های خود در سال ۱۳۸۳ رتبه برتر مراکز تحقیقاتی کشور را در ارزشیابی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اخذ نموده و هم چنین دارای مجوز برگزاری دوره دکترای تخصصی پژوهش محور می باشد.

شایان ذکر است نام این پژوهشکده در سال ۱۳۹۱ طبق مصوبه وزارت بهداشت از “مرکز تحقیقات مادر و کودک” به “مرکز تحقیقات سنجش سلامت” تغییر یافت. این پژوهشکده با حضور جمعی از متخصصان علوم بهداشتی فعالیت‌های پژوهشی خود را با رسالت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه در گروه‌های پژوهشی ارتقای سلامت، سلامت جامعه، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به انجام می‌رساند.

تازه های نشر

جدیدترین رویدادها

برگزاری شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی

یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی در تاریخ 1397/7/8 برگزار شد.
موضوعات مطرح شده در این جلسه عبارت بودند از:
- بررسی و تصویب گزارش نهایی طرح پژوهشی " دیده بانی اجرای ماده 11 سیاست های کلی سلامت (ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی) کد: 33-3001" به مسئولیت سرکارخانم دکتر فرانک فرزدی عضو هیئت علمی گروه پژوهشی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی
- بررسی وتصویب شبکه برنامه گروه پژوهشی سلامت جامعه پس از اصلاح و تجدید نظر در فعالیت ها
تجلیل از عضو هیات علمی پژوهشکده علوم بهداشتی به عنوان جهادگر نمونه

در مراسم نکوداشت سی و هشتمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی ۳۴ نفر به عنوان جهادگر نمونه انتخاب و معرفی شدند. در این مراسم که با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی و جمعی از جهادگران در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، از جهادگران نمونه تقدیر به عمل آمد. در این مراسم از سرکار خانم دکتر فرزانه مفتون عضو هیات علمی و مدیر گروه پژوهشی سلامت جامعه پژوهشکده علوم بهداشتی به عنوان جهادگر برتر در حوزه معاونت پژوهشی و فناوری تقدیر شد. وی متخصص مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی با رتبه استاد پژوهش بوده و 20 سال است در جهاد دانشگاهی به فعالیت های پژوهشی اشتغال دارند.
//]]>