پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در راستای گسترش دانش بومی پیرامون سلامت همگانی(Public Health)در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده و با توجه به سطح کمی و کیفی فعالیت‌های خود در سال ۱۳۸۳ رتبه برتر مراکز تحقیقاتی کشور را در ارزشیابی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اخذ نموده و هم چنین دارای مجوز برگزاری دوره دکترای تخصصی پژوهش محور می باشد.

شایان ذکر است نام این پژوهشکده در سال ۱۳۹۱ طبق مصوبه وزارت بهداشت از “مرکز تحقیقات مادر و کودک” به “مرکز تحقیقات سنجش سلامت” تغییر یافت. این پژوهشکده با حضور جمعی از متخصصان علوم بهداشتی فعالیت‌های پژوهشی خود را با رسالت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه در گروه‌های پژوهشی ارتقای سلامت، سلامت جامعه، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به انجام می‌رساند.

تازه های نشر

جدیدترین رویدادها

برگزاری شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی

یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه شورای علمی پژوهشکده علوم بهداشتی در تاریخ 1397/10/9 با حضور اعضای محترم شورای علمی پژوهشکده و جناب آقای دکتر جاوید مسئول محترم گروه تخصصی علوم پزشکی جهاد دانشگاهی برگزار شد. در این جلسه دو پروپوزال با عنوانهای زیر مطرح و مورد تصویب قرار گرفت:
- پروپوزال طرح "مرور نظام مند ادبیات پژوهشی تعاریف، چارچوب های مفهومی و ابزارهای سنجش سواد سلامت" به مسئولیت آقای دکتر محمود طاووسی مطرح شد.
- پروپوزال طرح "بررسی شاخص های بارداری در جمعیت زنان کشور ایران و عوامل تعیین کننده آن" به مسئوليت خانم دکتر ژیلا صدیقی مطرح شد.

//]]>